Miután az 1982-es évet „elvesztette” a Duran-Durannel szemben, úgy döntött a Spandau legénysége, hogy váltanak. A második Diamond lemezük, amely igazából egy mestermű, a közönséghez nem találta meg az utat. Az album artisztikusra sikerült, ami önmagában nem baj, csakhogy az 1982-es évben piacra dobott, a nagy vetélytárs Duran-Duran, Rio albumával szemben eladásokban nem tudta felvenni a versenyt.
A váltás nem csak a zenében... 1981 -1983
Eljött a változás ideje 1983-ra. Dallamok rafinált kivitelben; ez a Spandau új jelszava hozzáadva az '50-es évek Frank Sinatra által fémjelezett jazz-pop vagy hollywood pop-jazz stílusát. Ezt a zenei világot majd egy évvel később Sade viszi csúcsra, de nála erőteljesebb van jelen a jazz.
Tehát a Spandau elfordul az addig szigorú, szintetizátorcentrikus, monoton, ritmusorientált zenétől a dallamos muzsikák világába. A siker nem marad el, a True kislemez négy hétig vezeti az UK hivatalos listáját, Amerikában pedig a negyedik helyig jut a Billboardon. Ezt követően kitört a Spandau Ballet-hisztéria, amit csak fokozott, hogy a nagylemez, melynek szintén True a címe az UK albumlistáján is az élre került. Egyszerre élen az album és a kislemez listán, mindez 1983 májusában, tehát pontosan harmincöt évvel ezelőtt.
A „nagy csata” a Duran és Spandau között döntetlenre alakult, legalábbis ebben az esztendőben.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.